Łatwiejszy dostęp do morza
05 Czerwiec
27.05.2026 r.
Kwietniowe statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Mieszkańcy coraz częściej wybierają komunikację autobusową, a efekty reformy transportu publicznego wdrożonej we wrześniu 2025 roku widać z miesiąca na miesiąc.
W kwietniu z autobusów skorzystało 203 346 pasażerów. Rok wcześniej, gdy funkcjonowała jeszcze dotychczasowa siatka połączeń, było ich 166 337. To wzrost aż o 22,25 procent. Co istotne, w statystykach nie uwzględniono autobusów kursujących w zastępstwie promu. Była to osobna linia, niewliczana do danych komunikacji miejskiej.
Trudno dziś mówić o przypadku. Częstsze kursy, prostsze trasy i lepsza dostępność połączeń sprawiły, że mieszkańcy coraz chętniej przesiadają się do komunikacji miejskiej.
Przed spółką kolejne wyzwania. Zakup nowego taboru, modernizacja przystanków oraz rozwój działań informacyjnych mają sprawić, by liczba pasażerów rosła w kolejnych miesiącach jeszcze szybciej.
05 Czerwiec
05 Czerwiec
05 Czerwiec
05 Czerwiec
05 Czerwiec
03 Czerwiec
02 Czerwiec
02 Czerwiec
01 Czerwiec
01 Czerwiec
01 Czerwiec
01 Czerwiec